Ar En
ارتقا جناب آقای دکتر حسن زمانیان
ارتقا جنابعالی را از مرتبه دانشیاری به جایگاه والای استادی
جناب آقای دکتر حسن زمانیان ارتقا جنابعالی را از مرتبه دانشیاری به جایگاه والای استادی تبریک و توفیق روز افزون شما را در تمام عرصه های زندگی از خداوند متعال خواستاریم گروه زمین شناسی دانشگاه لرستان
 ٠٨:٠٧ - 1398/04/22 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
بهترین شربت‌ها برای رفع تشنگی در ماه رمضان از نظر طب سنتی
بهترین شربت‌ها برای رفع تشنگی در ماه رمضان
بهترین شربت‌ها برای رفع تشنگی در ماه رمضان ماءالشعیر، شربت لیمو، شربت نارنج یا بالنگ و شربت سکنجبین است.
 ٠٩:١٠ - 1394/04/21 - تعداد نظرات : ١ادامه خبر >>
منطقه ای دیدنی در شهرستان الشتر
سراب کهمان
سراب کهمان در موقعیت جغرافیایی N335901 E482102 در استان لرستان واقع است. زاگرس به عنوان جزئی از کمربند کوهزایی آلپ - هیمالیا دارای مناظر وپدیده های جذاب زمین گردشگری زیادی می باشد.در این میان کوه گرین به عنوان بخشی از زاگرس مرتفع در شمال لرستان با زیبایی های خود مانند نگین سبزی در انگشتری زاگرس می درخشد.
 ٠٨:٣٦ - 1394/02/16 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
پیشنهاد ما(گروه زمین شناسی) برای تعطیلات آخر هفته
آبشار نوژیان
آبشار نوژيان خرم آباد در موقعیت جغرافیایی E483430 N331353 در استان لرستان واقع است. ین آبشار در ۳۸ کیلومتری جنوب شرقی خرم‌آباد (بخش پاپی) به ارتفاع ۹۵ متر وعرض تاج ۵ متر است. این آبشار یكی از زیبایی های طبیعت لرستان است كه هر ساله بسیاری از مردم را به سوی خود جلب می كند. گردشگاه جنگلی نوژیان بالای كوه تاف قرار دارد. در كوه تاف انواع گیاهان دارویی می رویند و طبیعت و آبشار زیبای آن شگفت انگیز و دیدنی است. بسیاری از مردم برای تماشای این آبشار زیبا و همچنین برای جمع آوری گیاهان دارویی به این ناحیه می آیند و اوقات فراغت خود را در آنجا می گذرانند.
 ٠٩:٣١ - 1394/02/09 - تعداد نظرات : ١ادامه خبر >>
دانستنیها زمین شناسی
روستای کندوان
کندوان یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان سهند بخش مرکزی شهرستان اسکو واقع شده‌است. این روستا دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی‌است که به‌دلیل شکل خانه‌های آن که به‌مانند کندوی عسل در دل کوه کنده شده‌اند است.
 ١٤:٤٥ - 1394/02/08 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
دانستنیها
اعجاز قران در زمین شناسی
تدبر در کلام الهی با در نظر گرفتن دعوت خود قرآن برای تفکر و تدبر در آيات الهی از يکسو و اطلاع از علوم تجربی حاصل سال‌ها تلاش افراد انديشمند در رشته‌های گوناگون می‌تواند باعث روشن شدن نکات جديدی از کلام خدا گردد. در اين ارتباط مطالب اشاره شده در اين نوشتار اذعان دارد که اشاره به وجود شکاف در زمين و حضور قطعات مختلف و کاسته شدن زمين از اطراف آن در قرآن موضوعاتی شگرف از مباحث زمين شناسی را بيان می‌کند که تلاش بشر در سال‌های اخير به اين اطلاعات دست يافته است.
 ١٤:١٧ - 1394/02/07 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>